BLOG

07 Maig 2018


El Jeroni de Moragas present a Ràdio Móra la Nova des de finals de 2017

Nova activitat pels alumnes i persones usuàries del Jeroni de Moragas, ja tenim programa de ràdio !!

el-jeroni-de-moragas-present-a-radio-mora-la-nova-des-de-finals-de-2017

A finals de 2017, la regidoria de Serveis Socials de l’Ajuntament de Móra la Nova ha ofert als nois i noies de la nostra Associació l’oportunitat de col·laborar en un programa a Radio Móra la Nova. L’edició és mensual i preparen continguts i textos del dia a dia sota la supervisió d’una mestra i una monitora ocupacional. Es desplacen fins les instal·lacions de la Ràdio, a Móra la Nova, per gravar els continguts.

És la primera vegada que tenim un programa de ràdio propi, fet i desenvolupat des dels inicis. L’experiència d’aquests mesos, els transmet molt bones sensacions i estan descobrint un món on mai havien pensat entrar.

El programa es pot escoltar a les ones de la Ribera d’Ebre, part de la Terra Alta i algun punt del Priorat a la freqüència 107.3 o als posts online de l’emissora.

Moltes gràcies a la regidoria de Serveis Socials de l’Ajuntament de Móra d’Ebre per la seva iniciativa vers la nostra Entitat.

 

Avís legal | Política de privacitat | Política de cookies | © Jeroni de Moragas · 2015

Nuwa Agència Digital